Tarihçemiz

Miller, 1967 yılında Muhsin Turhan Mildon tarafından Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde kurulmuştur. İlk ticari faaliyetine otomobil yedek parça satışıyla sektöre başlamıştır. 1975 yılında başlayan akaryakıt istasyon faaliyeti 24 saat kesintisiz olarak hizmet vermektedir.

1986 yılında Tofaş Fiat Ana Bayiliğini alarak Fiat markasının Çanakkale bölgesinde araç satış, servis ve yedek parça satışına başlamıştır.

Bugün itibariyle Miller Holding’in Miller Oto, Miller Enerji, Miller Flama Denizcilik, Miller Yapı, Miller İnşaat, Miller Yatırım, Miller Dış Ticaret, MTG Co., Milvest A.Ş, Miller Premium Cars, Miller Trans markalarıyla faaliyet gösteren şirketleri bulunmaktadır.

Miller Oto

Miller Oto faaliyetlerine 1967 yılında Çanakkale bölgesinde araç satış, servis ve yedek parça hizmetleriyle başlamıştır. Zamanla gelişip büyüyen ve otomotiv sektöründe otuz yılı geride bırakan Miller Oto, bugün Miller Premium Cars markası ile 4.000 m² kapalı alana sahip entegre tesislerinde üst segment araç satışı ile yoluna devam etmektedir.

Miller Enerji

1975 yılında başlayan akaryakıt istasyon faaliyetlerini geliştiren Miller Enerji, Türkiye'de en büyük tesislerden olarak hizmet vermektedir.

Miller Flama Shipping

2006 yılında denizcilik sektörüne giriş yaparak, uluslararası taşımacılık, brokerlik ve chartering hizmetlerine başlamıştır. Filoya katılan kuruyük gemileriyle dünya denizlerinde hizmet vererek bayrağımızı gururla dalgalandırmaktadır.

Miller Yapı

2012 yılında Çanakkale’yi rezidans hayatıyla tanıştırarak inşaat sektörüne girmiştir. Özgün ve prestijli marka projeleriyle Çanakkale’de ve İstanbul’da konut sektörüne yön vermektedir.

Milvest A.Ş

Uluslararası inşaat projeleriyle ilgili devlet yatırımlarında, Türk inşaat sektörünü başarı ile temsil eden şirket, özellikle Afrika’da yürüttüğü projelerle mühendislik ve inşaat alanlarında faaliyet göstermektedir.

Miller Trans

İstanbul ve Çanakkale’deki bölgelerindeki kamu kurumları, akaryakıt istasyonları ile askerî deniz, kara ve hava taşıtları için 24 saat yakıt ikmal hizmeti veren Miller Trans, günlük 350.000 litre taşıma kapasitesi ile yakıt ikmali gibi önemli bir alanda faaliyetlerini yürütmektedir.

Miller Holding