1967'den günümüze Miller Holding

1967 yılında kurucumuz Turhan Mildon tarafından temelleri atılan Miller Holding; sonrasında Çanakkale ve İstanbul'da, toplam 8 şirketin gruba dahil olması ile 48 yıldır ülkemize hizmet vermeye devam ediyor.

500'ü aşkın çalışma arkadaşımız ve 300 milyonluk ciroya sahip şirketlerimiz ile Türkiye ekonomisine her geçen gün katma değer sağlıyoruz. Şirketlerimiz; Otomotiv, Akaryakıt, İnşaat, Gıda Perakendesi, Havacılık, Denizcilik ve Araç Kiralama sektörlerinde faaliyet göstermekte ve her biri alanında lider konumundadır. 

Amacımız; faaliyette olduğumuz sektörlerde, rekabeti arttırarak, müşterilerimize yüksek kalitede hizmet ve ürün sunmaktır.

Temel ilkemiz; tüm ilişkilerimizde adaletli ve karşılıklı yarar sağlayarak, iyi niyet ve anlayışla davranmaktır. 

Bizim için başarının sürdürülebilirliği; Müşterilerimiz, Takımımız ve İş Ortaklarımız için yarattığımız katma değerlerin bütünleşmesi sonucunda elde edilebilir. Hizmet anlayışımız ve çalışma prensiplerimizde bu üç grubun menfaatlerinde bütünlük esastır.

Anlayışımız; rekabetin olmadığı yerde kalite de bulunmaz. Miller Holding olarak bugün geldiğimiz noktayı değerlendirdiğimizde ne kadar doğru adımlar attığımızı görmekten büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Böylece Holding olarak enerjimizi olabilecek en üst düzeyde tutabiliyoruz. Oluşturulan kurumsal ve organizasyonel yapı ile başarılı büyüme ivmesinin katlanarak ve yeni pazarlar geliştirerek devam edeceğine inancımız sonsuzdur.

 

Mert Mildon Hakkında

Kurucumuz

3 Kasım 1946'da doğan M. Turhan Mildon, Ticari Bilimler Akademisi'nden mezun olduktan sonra 1967'de Miller Oto Ticaret ve Sanayi A.Ş.'yi Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde kurmuştur. İlk ticari faaliyetine otomobil yedek parçası ve Good Year lastikleri satışıyla başlamıştır. 1975 yılında faaliyete başlayan Petrol Ofisi ile de akaryakıt sektörüne giriş yapmıştır. 1986 yılında Tofaş Ana Bayiliğini alarak Fiat markasının Çanakkale bölgesinde araç satış, servis ve yedek parça satışına başlamıştır. Turhan Mildon, 1984 ve 1994 yıllarında olmak üzere Gelibolu Belediye Başkanlığı yaparak ilçesine hizmet vermiştir. Kurucumuz 17.11.2011 yılında vefat etmiştir.

"Başkalarına karşı beslediğimiz güvenin en büyük kısmını doğuran, kendimize olan güvenimizdir. İnsanın kendine güveni, büyük işlere girişmesinin ilk şartıdır. Bizlere bırakılan bu miras aynı güvenilirlik, dürüstlük ile devam edecektir."

Tarihçemiz

Miller, 1967 yılında Muhsin Turhan Mildon tarafından Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde kurulmuştur. İlk ticari faaliyetine otomobil yedek parça satışıyla sektöre başlamıştır. 1975 yılında başlayan akaryakıt istasyon faaliyeti şu anda 11 adet Petrol Ofisi ve 1 adet Opet markalarıyla İstanbul ve Çanakkale’de hizmet vermektedir.

1986 yılında Tofaş Fiat Ana Bayiliğini alarak Fiat markasının Çanakkale bölgesinde araç satış, servis ve yedek parça satışına başlamıştır. Halen Çanakkale bölgesinde Fiat Ana Bayiliği devam etmektedir.

Bugün itibariyle Miller Holding’in Miller Oto, Miller Akaryakıt, Miller Gıda, Miller Flama Shipping Company, Petropark, Ayna Denizcilik, DM Yatırım İnşaat ve Doğanlar Havacılık markalarıyla faaliyet gösteren şirketleri bulunmaktadır.

Miller Flama Shipping, denizcilik sektöründe uluslararası taşımacılık, brokerlik ve chartering hizmeti vermektedir. Şirketimizin ilk gemisi 2.650 DWT'lik M/V Turhan Mildon isimli kuru yük gemisidir. Temmuz 2008'de Miller&Flama filosuna katılan ikinci gemimiz ise 3.500 DWT kapasitesindedir ve M/V M.Turhan Mildon ismini taşımaktadır. 2011 yılında faaliyete alınan Çanakkale Ayna Denizcilik A.Ş. bünyesinde 7.000 DWT kapasitesinde bulunan "Leader Çanakkale" ve 2014 yılında hizmete giren 10.000 DWT Kapasitesindeki “Diamond Çanakkale” gemisi ile dünya denizlerinde hizmet vermektedir.

Miller Car Rental markası altında şirketimiz uzun dönem ve günlük kiralama operasyonunu yürütmektedir.

Miller Gıda, Holding bünyesinde bulunan restaurant ve marketlerin işletmesini yapmaktadır.

Miller Yapı, 2012 yılında Çanakkale’de residence hayatının başlangıcını yapan Miller Style ile inşaat sektörüne girmiştir.

DM Yatırım İnşaat uluslararası inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.

Doğan Hava yolları, bünyesinde bulundurduğu Augusto 109 model helikopter ile vip kiralama hizmeti vermektedir.

Misyon ve Vizyon

Değerlerimiz;

Samimi ve Dürüst Olmak

Davranışlarımızın temelini samimiyet ve dürüstlük oluşturur. Dürüstlük değerinden asla ödün vermeyiz. Geri bildirime açığız ve hatalarımızdan ders çıkartırız.

Güvenilir ve Adil Olmak

Sadece tutabileceğimiz sözler verir, anlaşmaları bağlayıcı olarak kabul eder ve tüm ticari işlemlerimizde yasalara riayet ederiz.

İnsanları dinler, onlara adil davranır, katılımı destekler ve farklı görüşlere değer veririz.

İş ile ilgili konularda herkese adil olacak şekilde davranır ve eşit fırsatlar yaratırız.

Yenilikçi Olmak

Heyecan duyulmadan yapılan işte başarı sağlanmayacağını bilir buna göre çalışırız. Her yaptığımız işte tutku ve heyecanla bulunduğumuz sektörde önde olmayı hedefleriz.

Yönetim Kurulu Başkan'ımızdan

Holdingimiz, temellerinin atıldığı 1967 yılından bu yana ekonomiye yön veren sektörlerde faaliyette bulunuyor. Bunların başında da; otomotiv, inşaat, akaryakıt, gıda, denizcilik ve havacılık alanları geliyor. Tüm bu yatırımlarımızla 2014 yılında 300 milyon TL ciro elde ettik.

Kurucumuz Turhan Mildon'un ifade ettiği gibi “herşey çok daha iyi ve güzel olacak” şiarıyla, faaliyette olduğumuz her alanda öncü olmayı hedefliyoruz. Bunun için Holding olarak, sürdürülebilirlik ve inovasyon çalışmalarını çok önemsiyor, bu alanlara yaptığımız yatırımın şirketlerimize ve faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz tüm alanlarda katma değer sağlayacağını biliyoruz. Holdingimizin temel taşlarının “Değerlerimiz” olduğunu biliyor, bunun için değerlerimize sahip çıkmayı her şeyden önde tutuyor ve onları koruyoruz.

2017 yılında kuruluşunun 50. yılını kutlamaya hazırlanan Miller Holding, içinde bulunduğu her sektöre yeni yatırımlar yapmaya ve bu sektörleri geliştirerek büyüme stratejisini sürdürmeye kararlı bir şekilde çalışıyor.

Miller Holding, öncü olmayı her dönem kendine ilke edindi. Çanakkale'de su sporlarını ve kültür-sanat hayatına destek vermektedir. Kurduğumuz Miller Spor Kulübü ile de yeni nesil sporcuları yetiştirmeye devam ediyoruz.

Yıllardır olduğu gibi bundan sonra da siz değerli müşterilerimizin bize olan güveniyle faaliyet alanlarımızda sürdürülebilir büyümemize devam ederken, kendimize yarattığımız yeni pazarlarla da vizyon coğrafyamızı genişleteceğiz.

Miller Holding olmak bunu gerektirir.

 

Mert Mildon

Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

Yönetim Kurulumuz

İnsan Kaynakları